Dua Hayatta iken cennet ile müjdelenen sahabenin duası

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Lasey tarafından 15 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

1. Lasey

Lasey Admin

Sa'd bin ebi vakkas'ın duası

Hayatta iken Resul-i Ekrem Efendimiz (s.a.v) tarafından cennet ile müjdelenen sahabi efendimiz Sad Bin Ebi Vakkas’ın okuduğu rivayet edilen duası…

İslamiyet ile ilk şereflenen sahabilerin 5.si ya da 7.si olduğu söylenir. Müslüman olduğu zaman daha 17 yaşında bir delikanlı. Hazret-i Sad, cennetlik oldukları Resul-i Ekrem Efendimiz tarafından müjdelenen 10 sahabiden biridir. Kureyş kabilesinden ve Beni Zühre soyundandır. Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in annesi Hz. Âmine de Benî Zühre’ dendi.

Sad Bin Ebi Vakkas kimdir? Kısaca hayatını okumak için tıklayınız.

Sahabi efendimiz Sad Bin Ebi Vakkas’ın okuduğu rivayet edilen duası…

Arapçası:

لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، اللهُ أَكْبَرُ كَبِيرًا، وَالْحَمْدُ ِللهِ كَثِيرًا، سُبْحَانَ اللهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ، لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بالله الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ” “اَللّٰهُمَّ اغْفِرْ لِي وَارْحَمْنِي وَاهْدِنِي وَارْزُقْنِي

Türkçe Anlamı:

“Allah’tan başka ilah yoktur. O tektir ve ortağı yoktur. Allah çok büyüktür. Allah’a çokça hamdolsun. Âlemleri Rabbi Allah noksanlıklardan münezzehtir. Güç ve kuvvet sadece azîz ve hakîm olan Allah’a âittir. Allah’ım! Beni affeyle, bana merhamet eyle, beni hidâyete kavuştur ve beni rızıklandır. (ve bana âfiyet ihsan eyle)”

Sa'd bin ebi vakkas'ın duası.